Format KiTAP
Barkod 9786054259359
Yayın Tarihi 2020-10-01
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 2.Baskı
Sayfa Sayısı 576
Kapak Karton
Kağıt 1.Hamur
Boyut 165 X 235

Emeği Geçenler :
Yazar   : Mehpare Timor
Grafiker   : Ufuk Çetiner

Uzun yıllardan bu yana «Yöneylem Araştırması » derslerini vermekte olan yazar tarafndan hazırlanan kitap ; akademisyenler, mühendisler ve her kademedeki yönticiler için karar problemlerinin çözümüne yönelik teorik bilgilerin yanısıra çeşitli örnekler içermektedir.
Kitapta, Yöneylem Araştırması teknikleri, temel özellikleri üzerinden ve birçok örnek problem ile sunulmaya çalışılmıştır. Kitap, 15 bölümden oluşmuş olup, Karar Teorisi, Doğrusal Programlama, Doğrusal Programlama Probleminin Çözümünde Simpleks Yöntem, Duyarlılık Analizi, Dual Problem, Doğrusal Programlama Uygulamaları, Transport, Aktarmalı Taşımacılık, Gezen Satıcı, Atama Problemleri, Tamsayılı Programlama, Çok Amaçlı Programlama, Oyun Teorisi, Markov Analizi, Şebeke Modelleri, Proje Yönetimi ve Pert/CPM, Simülasyon, Bekleme Hattı Problemleri konuları ele alınmıştır. Her bölümün sonunda çeşitli problemlere yer verilerek okuyucunun konu hakkında edindiği bilgileri sınaması ve pekiştirmesi amaçlanmıştır.
Kitabın, anlatım dilinin sade ve akıcı olmasının yanısıra, her konunun ardından Excel çözümlerine yer verilmiş olması ile karar vericilerin karşılaştıkları problemlere kolaylıkla çözüm bulabilmesine yardımcı olacağı düşünülmektedir.

devamını oku..
Etiketler : Yeniler
Bu üründen 1 adet satılmıştır.
% 20
indirim
52.00
Liste Fiyatı : 65.00
Kazancınız : 13.00
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %20 indirim