Format KiTAP
Barkod 9786054378272
Yayın Tarihi 2010-01-01
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 1392
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 215
Basım Yeri Ankara

Emeği Geçenler :
Yazar   : Tunay Köksal
Yazar   : Yalın Özkara
Yazar   : Tunay Köksal;Yalın Özkara

Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık Mevzuatı
Ulusal Lojistik ve Taşımacılık Mevzuatı
Dış Ticaret Lojistiğinde Yaygın Kullanılan Belge Örnekleri
Lojistik Terimleri Sözlüğü

Dış Ticaret Serisi kapsamında yayınlanmakta olan bu kitabımız, geleceğin mesleği -Lojistik Uzmanlığı- yolunda ilerlemek isteyen uygulamacılara ve öğrencilere, uluslararası ve ulusal lojistik mevzuatı ve uygulamaları hakkında geniş kapsamlı sistematik bilgi vermeyi amaçlamaktadır.
Bu kitabın, akademik çevrelerden daha ziyade, lojistik sektörünün uygulamacı aktörlerine; ön lisans/lisans/ lisans üstü düzeylerinde -Lojistik Hukuku Eğitimi- almakta olan öğrencilere ve özel -Lojistik Uzmanlığı- sertifika programlarının kursiyerlerine hitap etmek amacıyla hazırlanmış olması nedeniyle, yalın bir üslupla kaleme alınmasına mümkün olduğunca özen gösterilmiştir. Bu amaçla, hem zaten hiçbir monografik eserden ve ders kitabından alıntı yapılmadığı için hem de metinde akıcılığı sağlamak bakımından dipnotlu atıf sistemi tercih edilmemiş olup; alıntı yapılmak suretiyle faydalanılan anonim nitelikli mevzuata ve ilgili internet sitelerine, kaynakçada yer verilmekle yetinilmiştir. Ancak, kendilerinden alıntı yapılmamakla beraber, konu ile ilgili monografik eserlere ve ders kitaplarına da kaynakçada değinilmiştir.
Bu çalışmada yararlanılan bilimsel kaynakların, meslek kuruluşları raporlarının hazırlanmasında emekleri geçmek suretiyle, tabiri caizse ayak izlerini takip ederek bu yolda yürümemizi mümkün kılan değerli akademisyenlerin ve sektör mensuplarının haklarını teslim etmeyi zevkli bir görev kabul ederiz.
Son olarak, bu kitabımızın, lojistik uygulamacılarımıza ve öğrencilerimize faydalı olmasını dileriz.
Dr. Jur. Tunay KÖKSAL

devamını oku..
Kategori : Hukuki Kitaplar
Bu üründen 1 adet satılmıştır.
% 10
indirim
108.00
Liste Fiyatı : 120.00
Kazancınız : 12.00
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %10 indirim