Format KiTAP
Barkod 9789755117232
Yayın Tarihi 2021-10-19
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 212
Kapak Karton
Kağıt Kitap kağıdı
Boyut 195 X 275

Emeği Geçenler :
Yazar   : Abdurrahman Karabulut

Endüstriyel alanda imalatı yapılacak parçaların detaylı, anlaşılabilir resminin yapılması gerekir. Tasarım fikirlerinin ürüne dönüşebilmesinde teknik resim bilgisi kullanılmaktadır. Teknik resim cisimlerin bütün yüzeylerini tanımak ve parçanın iç yapısını da detaylı bir şekilde anlatmaya yardımcı bir bilim dalıdır. Mühendislik alanında çok geniş kullanım alanı bulmaktadır. Günümüz teknolojisinde resmi ve boyutları belli olmayan bir parçanın imalatı zordur. Teknik resimle, parçaların hem dış yüzeyine ait görünüşleri hem de iç bölgeleri kesit alarak parçayı detaylı ifade etmek mümkündür.
Kitaptaki konular ve verilen örnekler endüstride ve çalışma hayatında karşılaştığımız güncel teknik konularla doğrudan bağlantılıdır. Bu kitap Meslek Yüksekokulu ve Mühendislik fakülteleri için faydalı bir kaynak eser olacaktır.
Eserin İçeriği, Teknik resim bilgileri yeterince yer almaktadır. Bu derste öğrencilerin zorlandığı husus parçaların görünüş veya perspektifinin çiziminin doğru yanlışsız elde edilmesidir. Bu eserde güncel birçok parçanın uygulama amaçlı kullanıldığı varsayılarak çizimleri yapılmıştır. Öğrenciler bunları inceleyerek bu alanda bilgilerini artıracaktır. Böylece teknik resim bilgisi ve çok sayıda uygulama çözümünden be eser oluşmaktadır. Bu uygulamalar Öğrencilerin yaptığı uygulamaların birleşiminden oluşmaktadır. Her konuya ait uygulamalar yeteri sayıda kolaydan zora doğru sıralanmıştır. Teknik resim kitabı özetlenerek gerekli bilgiler yer almaktadır. Uygulamaların çözümü geniş bir şekilde bu eserde yer almaktadır. Teknik resim dersini kendi kendine öğrenmek isteyen teknik elemanlara ve öğrencilere yardımcı olacaktır.
Bu kitabın hazırlanmasında ailemin manevi desteğine şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca katkı sağlayan meslektaşlarıma teşekkür ediyorum. Eserin öğrenci kardeşlerime ve meslektaşlarıma faydalı olmasını temenni ediyorum.

devamını oku..
Kategori : Makine
% 15
indirim
85.00
Liste Fiyatı : 100.00
Kazancınız : 15.00
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %15 indirim