Format KiTAP
Barkod 9786254172328
Yayın Tarihi 2022-01-17
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Sosyal Hizmet Mevzuatı
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 384
Kapak Karton
Kağıt Kitap Kağıdı
Boyut 165 X 240

Emeği Geçenler :
Yazar   : Kolektif
Editör   : Mehmet Başcıllar

Hukuk ve sosyal hizmet disiplinleri yakın ilişki içerisindedir. Hukukun sosyal hizmetin bilgi, beceri ve değer temelinde önemli yer tutması, sosyal hizmet eğitimini de yakından etkilemiştir. Dünya genelinde olduğu gibi Türkiye’de de sosyal hizmet lisans programlarında Sosyal Hizmet Mevzuatı zorunlu ders olarak okutulmaktadır. Bu eser, örgün eğitimde Sosyal Hizmet Mevzuatı derslerinde yararlanılabilecek ilk temel kaynak kitap olma iddiası taşımaktadır. Yirmi üç akademisyenin/uzmanın iş birliğiyle kaleme alınan eser, titiz ve özverili çalışmaların bir ürünüdür.
Üç kısımdan ve toplam on altı bölümden oluşan eserin ilk kısmında, hukukun temel kavramları, sosyal hizmet-hukuk ilişkisi ve sosyal hizmet mevzuatının gelişimi ele alınmıştır. İkinci kısımda; sosyal hizmet mevzuatı, kadınlar, yaşlılar, çocuklar, engelliler, şehit yakınları ile malul gaziler, yoksul bireyler, gençler, aileler, göçmenler ve sağlık hizmeti alanlar olmak üzere on nüfus grubu odağında incelenmiştir. Son kısımda ise merkezi yönetim kurumları, yerel yönetimler ve sivil toplum örgütlerine ilişkin sosyal hizmet mevzuatına yer verilmiştir. Konular irdelenirken uluslararası mevzuat, ulusal mevzuat ve mevzuattan uygulamaya sistematiği benimsenmiştir.
Eser, bundan sonraki süreçte mevzuattaki güncel değişimler ve siz değerli okuyucuların geri bildirimleri ışığında dinamik bir şekilde kendisini yenilemeye devam edecektir. Sosyal Hizmet Mevzuatı isimli bu eserin, sosyal hizmet bölümlerindeki mevzuat derslerinde yaygın bir şekilde istifade edilen kaynak hâlini alacağına, geleceğin sosyal hizmet uzmanlarına rehberlik edeceğine gönülden inanıyoruz.

devamını oku..
60.00
Liste Fiyatı : 60.00
Kazancınız : 0.00
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %0 indirim