Format KiTAP
Barkod 9786051140278
Yayın Tarihi 2019-12-23
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı
Baskı Sayısı 16.Baskı
Sayfa Sayısı 192
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 195
Basım Yeri İstanbul

Emeği Geçenler :
Yazar   : Ahmet Bulut
Editör   : Zeynep Özbek

Çocuklar, anne-babaların kapanmayan amel defterleridir. Aynı zamanda Allahın onlara en güzel emanetidir. Çocuğun midesini doyurmak kadar ruhunu da doyurmanın endişesini duyan, onu imanı kuvvetli, ameli salih bir inanan olarak yetiştirmek isteyen anne-babaların yüzleştiği en zor mesele, çocuğa namazı öğretmektir.

Kendisine yapılan ısrar ve baskılar yüzünden namazdan uzak duran, dayak ve hakaretler sonucu namaza tepki duyan insanların sayısı hiç de az değildir. Kolay olan çocuğa namazın nasıl kılınacağını anlatıp onu zorlamaktır. Ancak bu, uzun vadede işe yaramamanın dışında Kuranın ve Hz. Peygamberin bize tavsiye ettiği yol da değildir.

Hayatını insanlara namazı sevdirmeye adamış olan Ahmet Bulut, Türkiye genelinde düzenlediği seminerler ve yaptığı televizyon programları neticesinde elde ettiği birikim ve gözlemlere dayanarak çocuklarımıza namazı sevdirmenin pratik yollarını sunuyor. Yaşanmış örneklerden yola çıkarak doğruları ve yanlışları gözler önüne seriyor. Yapılması ve yapılmaması gerekenleri tek tek açıklıyor.

Kitapta anne-babaların hemen hayata geçirebilecekleri uygulamalardan bazıları şöyle; namaza başlama kutlamaları, çocuğa özel seccade ve namaz kıyafeti, şehrin en güzel camilerini ziyaret, imamlarla işbirliği, çocuğa verilecek ödülleri namazlarla ilişkilendirme Asla yapılmaması gerekenlerden bazıları ise; namaz kılanın önünden geçen çocuğu azarlama, çocuk sevdiği bir işi yaparken onu namaza çağırma, çocuğu kasvetli, pis camilere götürme, namazdan dolayı onu ihmal etme

Profesyonel çizimlerle sayfa sayfa süslenen; kıssalar, yaşanmış öyküler, büyüklerin namaza başlama hikayeleri ve sonda yer alan haftalık namaz tablosu ve aylık namaz ağacıyla okunması çok daha zevkli hale getirilen kitap, tüm anne-babalara, öğretmenlere, kısacası çocukların dini eğitimi için endişe duyan herkese hitap ediyor.Ahmet Bulut Kimdir?

1971 yılında Çanakkalenin Bayramiç ilçesi Karaköy köyünde doğdu. İlkokulu köyde, ortaokul ve liseyi Bayramiç İmam Hatip Lisesinde okudu. 1991-1996 yıllarında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde okudu. 1997-2003 yıllarında Gaziosmanpaşa İlim Kültür ve Çevre Derneği, Gazi Mahallesi Riyaz Çevre Derneği, Bakırköy Vera Ahlak Kültür ve Çevre Derneği, Sanayi Mahallesi Kardelen Çevre Derneğinde haftalık seminerler verdi. 2003-2006 yıllarında arkadaşlarıyla kurduğu bir turizm şirketinde Hac ve Umre organizesi yaptı. 2005-2006da Akra FMde Son Peygamber programını hazırladı. 2006 yılında hacda Mekke ve Medinedeki namaz coşkusundan etkilenerek ülkemizde namaz bilincini geliştirmek amacıyla Namazla Diriliş programını başlattı. Namaz Gönüllüleri Platformunun kurulmasıyla Türkiye genelinde Namazla Diriliş programlarını organize etti ve bu programlara panelist olarak katıldı. Hilal TV, Dost TV, TV 5, Kanal A, Moral FM, Radyo 7 başta olmak üzere birçok ulusal ve yerel TV ve radyo programına katıldı. Şu an Hilal TVde pazartesi akşamları yayınlanan Namazla Diriliş programını hazırlayıp sunuyor. Namaz Dirilişe Çağrı ve Ramazanı Nasıl İhya Ederim? isimli iki eseri ve www.ahmet-bulut.com adresiyle bir web sitesi bulunmaktadır.

devamını oku..
Kategori : İbadet
% 15
indirim
17.00
Liste Fiyatı : 20.00
Kazancınız : 3.00
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %15 indirim