Format KiTAP
Barkod 9786054259694
Yayın Tarihi 2011-10-27
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 102
Kapak Karton
Kağıt 1.Hamur
Boyut 160 X 235
Basım Yeri 2011

Emeği Geçenler :
Yazar   : Ahmet Türel

Hileli finansal raporlama uygulamaları nedeniyle yakın geçmişte yaşanan şirket skandalları sonucunda firmalar itibar kaybetmiş, gerek hisse senedi değerleri, gerekse marka değerleri düşmüş, yatırımcılar büyük kayıplara uğramış, üretim azalmış ve işsizlik artmıştır.
Bu kitapta ABDdeki en büyük şirket skandallarından birinin gerçekleştiği ve muhasebe dünyası açısından bir laboratuvar niteliğinde olan WorldComda yaşanan olaylar incelenmiştir. 1999 ile 2002 yılları arasında WorldComda tarihteki en yüksek tutarlı hileli finansal raporlama uygulamaları yapılmıştır. Arzu edilen finansal sonuçlara ulaşmak amacıyla 9 milyar $ tutarında hileli ve herhangi bir belgeye dayanmayan muhasebe kayıtları yapılmıştır. Hileli finansal raporlama uygulamaları ABDnin Mississippi eyaletinin Clinton şehrinde bulunan üst düzey yöneticiler tarafından tasarlanmış ve şirketin farklı coğrafi birimlerinde bulunan muhasebe ve finans çalışanları tarafından icra edilmiştir. Hileli finansal raporlama uygulamaları; muhasebe ve finans bölümlerinde çalışanların sorumluluk alıp gerekli şikâyetleri yapmaması, Arthur Andersen firması tarafından yapılan yetersiz denetimler ve birçok eksiği bulunan iç kontrol sistemi nedeniyle uzun süre ortaya çıkmamıştır.
Bu çalışma ile gelişmekte olan bir sermaye piyasasına sahip Türkiyede gelecekte benzer skandalların yaşanmaması için mevcut ve potansiyel yönetici veya muhasebe meslek mensuplarının gerekli dersleri çıkarması amaçlanmıştır.

devamını oku..
Kategori : Ekonomi - Diğer
Bu üründen 2 adet satılmıştır.
% 20
indirim
28.00
Liste Fiyatı : 35.00
Kazancınız : 7.00
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %20 indirim