Format KiTAP
Barkod 9786052184455
Yayın Tarihi 2020-03-22
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 260
Boyut 160 X 230

Emeği Geçenler :
Yazar   : Burcu Adiloğlu
Grafiker   : Ufuk Çetiner

Dünya tarihinde ilk kötü niyetli insanın varlığından itibaren söz konusu olan hilenin tarihteki ne ilk ne de son örneğini kesin olarak vermek mümkün değildir.
Yaşanan onca kötü tecrübe karşıdaki kişilerin kötü niyetli olma ihtimali sebebiyle sunulan her türlü bilginin de sorgulanma ihtiyacını artırmıştır. Tarihin bilemediğimiz ilk hilesinden bu yana, güven mekanizması sarsılarak suya zehir atılmıştır, öncesinde olduğu gibi su artık temiz ve berrak olamayacaktır. Bu sebeple, başta bu konuda duyarlılığın öncelikle gözlemlendiği Amerika Birleşik Devletleri ve gelişmiş ülkeler başta olmak üzere Dünya’da hilenin önüne geçebilmek için düzenlemeler yapılmaktadır. Günümüzde geçmişten çok ders alınmıştır, ama bunlar gelecek için hilenin olmayacağına ilişkin bir garanti vermez.
Bu çalışmada esas olarak muhasebe hileleri ele alınmıştır. Aslında muhasebe hile yapmaz. Kötü niyetli insanlar, her aracı olduğu gibi muhasebeyi hile amacıyla kullanabilirler. Bu kötü amaçlı kullanım, basit bir memurun küçük bir hilesinden, üst yönetimin aldatıcı finansal raporlamasına kadar uzanabilir.

devamını oku..
Etiketler : Ürün Kart
% 20
indirim
36.00
Liste Fiyatı : 45.00
Kazancınız : 9.00
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %20 indirim