Format KiTAP
Barkod 9786054749003
Yayın Tarihi 2012-12-26
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Küresel Ortamda İktisat Politikaları
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 584
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 155 X 215
Basım Yeri İstanbul

Emeği Geçenler :
Yazar   : Merih Paya

Mikro ve makro iktisat teorileri, 1970'lerden günümüze çok önemli gelişmelere konu olmuştur. 1970'li yıllar, aynı zamanda, uzun süre yerleşik iktisadın dışında kalmış olan kurumsal iktisadın, iktisadi düşüncemizi güçlü bir şekilde etkilemeye başladığı dönemi tarihlemektedir. Yeni Kurumsal İktisat, günümüzde artık iktisadi analizin hiçbir şekilde ihmal edilmemesi gereken boyutunu tanımlamaktadır. Mikro, makro e kurumsal iktisat teorilerinin uygulaması olarak tanımlayabileceğimiz iktisat politikasının bu gelişmelerden güçlü bir şekilde etkilendiği açıktır.
Günümüz iktisadını etkileyen bir diğer önemli gelişme, küreselleşme olarak tanımlanan süreçtir. Bu süreç, dünya ekonomisinin tek bir piyasaya dönüşümünü ifade eden dar anlamda küreselleşme olgusundan farklıdır. Günümüzde küreselleşme olarak tanımlanan süreç, üretim faktörlerinin ulusal sınırları aşan hareket kabiliyetinin hızlanmasıdır. Bu sürecin, kuralları eksik tanımlanmış uluslararası bir ortamda geliştiğine; bu bakımdan kaotik bir görünüm sergilediğine işaret edelim. Küreselleşme sürecinin iktisat politikalarını türdeşleştirdiği, ulus devlet politikalarındaki farklılaşmayı ortadan kaldırdığı öne sürülmektedir. Bu doğru değildir. Bu bağlamda, küreselleşmenin, daha iyi iktisat politikaları bağlamında bir yarış olarak da tanımlandığına işaret edelim.
Kitabın konusu, değişen iktisadi anlayış ve küreselleşme sürecinin teorik ve uygulanan iktisat politikalarına yansımasıdır.

devamını oku..
Bu üründen 2 adet satılmıştır.
% 20
indirim
240.00
Liste Fiyatı : 300.00
Kazancınız : 60.00
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %20 indirim