Detaylar

Kategori Eğitim ve Öğretim Kitapları
Yayıncı Papatya Yayıncılık
Liste Fiyatı 35.00
Format KiTAP
Barkod-ISBN 9786059594424
Yayın Tarihi 2018-06-19
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 372
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 165 X 240

Yönetim ve Organizasyon

Yönetim ve organizasyon, bir disiplin olarak insanların, örgütlerin, kamu ve özel kuruluşların, işletmelerin ve toplumların gereksinmelerini düzenli ve kurumsal bir yapı içinde daha ekonomik ve verimli olarak karşılamalarını sağlayan yönetim olgusu ile ilgilenmektedir. Yönetimde doğru kararların alınması, hataların önüne geçilmesi ve başarılı sonuçların elde edilebilmesi, yönetim konusundaki kuram, ilke ve kuralların bilinmesine ve uygulanmasına bağlıdır.

Yönetim ve Organizasyon adlı bu kitabımız üç kısım ve onbir bölümden oluşmaktadır. Her bölümün sonunda, konuyla ilgili özet ve sorular da eklenmiştir. Ayrıca bölüm sonlarında, konunun ders ortamında tartışılmasına veya okuyucunun kendi kendine konuyu içsel olarak değerlendirmesine olanak vermek üzere örnek olaylar da eklenmiştir.

Kitabımız, hem yönetim ve organizasyon dersini okutan üniversiteler için, hem de özel sektör işletmeleriyle kamu kesiminde kendini geliştirmek isteyen yöneticiler için ciddi bir kaynak niteliğindedir.

Ana Konu Başlıkları: Yönetim ve Yönetim Kuramının Gelişimi, Yönetimin İşlevleri, Planlama, Örgütleme Süreci ve Bölümlere Ayırma, Destek Bölümlerinin ve Birimlerinin Belirlenmesi, Görev yetki ve Sorumlulukların Belirlenmesi Yönergelerin Hazırlanması, İşgören ve Donanım Girdilerinin Sağlanması, Örgüt Elkitapları, Yöneltme, Uyumlaştırma, Denetim

Emeği Geçenler

Yazar   : Kolektif

Satış

% 15
indirim
29.75
Liste Fiyatı : 35.00
Kazancınız : 5.25
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %15 indirim