Fiyat: 35.00 TL   Liste Fiyatı : 35.00 TL
Ürün Satışta.
Barkod-ISBN : 9786051334097
Yayın Tarihi : 2012-12-26
Yayın Dili : Türkçe
Orjinal Adı : Yoğunluk Fonksiyonel Teorisi; Density Functional Theory
Baskı Sayısı : 1.Baskı
Sayfa Sayısı : 238
Kapak : Karton
Kağıt : 2.Hamur
Boyut : 165 X 235
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
BU KİTAP MATEMATİK, FEN VE MÜHENDİSLİK ALANLARINDA ÇALIŞAN BİR
KİŞİNİN, DFT HESAPLAMALARINI NASIL USTACA KULLANABİLECEĞİNE
YÖNELİKTİR.

Yoğunluk Fonksiyonel Teorisi (DFT); izole moleküller, kristal katılar, ara-yüzeyler, yüzeyler gibi sistemlerin araştırılması ve özelliklerinin tahmin edilmesi için yaygın bir şekilde kullanılan hesapsal araçlardan biridir. DFT'nin temel aldığı fikirler ve arka planındaki düşünceler çok karmaşık olmasına rağmen, bu kitap, DFT hesaplamalarının altında yatan temel kavramları, kimya, fizik, mühendislik ve matematik alt yapısına sahip herhangi birinin anlayabileceği kadar basit bir şekilde sunar. Yazarlar, öğrencilere ve araştırmacılara bu önemli hesapsal tekniğin geniş yelpazedeki temel ve uygulamalı problemleri ele almak için nasıl kullanılabildiğini gösterirler.

Yoğunluk Fonksiyonel Teorisi: Pratik Bir Giriş isimli bu kitap, düzlem-dalga DFT üzerine odaklanarak, DFT'nin ana fikirlerine ve pratik uygulamalarına özlü ve takibi kolay bir giriş sağlar. Yazarlar, yıllar boyunca farklı alt yapılara sahip öğrencilere DFT öğretmişler ve tecrübe sahibi olmuşlardır. O nedenle, bu kitap, öğrencilerin konuyu anlamasında yararlı olduğu ispatlanmış çeşitli özelliklere sahiptir:
Her bir bölümün sonunda, okuyuculara kendi hesaplamalarını yaparak bilgilerini test etme imkânı veren Problemler
DFT hesaplamalarının gerçek dünyadaki problemleri çözmek için nasıl kullanıldığını gösteren Çalışılmış Örnekler
Her bir bölümün sonunda, okuyucuların belirli konuları daha ayrıntılı bir şekilde inceleyebilmesi için oluşturulmuş Diğer Kaynaklar

Bu kitap, çeşitli bilimsel, matematiksel ve mühendislik alt yapılarından gelen kişilere uygun bir seviyede yazılmıştır. DFT hesaplamalarıyla çalışmak için herhangi bir ön bilgi gerekli değildir.

DAVID S. SHOLL, Georgia Teknoloji Enstitüsü, Kimya ve Biyomolekül Mühendisliği Bölümünde Profesör, Michael Tennenbaum aile kürsüsündedir ve yenilenebilir enerji konusunda seçkin bir bilim adamıdır.

JANICE A. STECKEL, Pennsylvania Pittsburgh'daki ABD Ulusal Enerji Teknolojisi Labotaruvarı Enerji Bölümünde fizikçi.

Okuyucu Yorumları