Format KiTAP
Barkod 9786054282975
Yayın Tarihi 2015-12-25
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Türk Eğitim Sistemi ve Etkili Okul Yönetimi
Baskı Sayısı 3.Baskı
Sayfa Sayısı 304
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 170 X 245
Basım Yeri Ankara

Emeği Geçenler :
Yazar   : Sefer Ada
Yazar   : Z. Nurdan Baysal
Yazar   : Sefer Ada;Z. Nurdan Baysal

Toplumların dünden bugüne, bugünden de yarınlara taşınmasında en önemli faktörlerden biri olan eğitim sistemi içinde okulların yeri ve ehemmiyeti tartışılmaz bir gerçek olarak herkes tarafından kabul görmektedir. Okullar, eğitim-öğretim etkinliklerinin formal ve informal olarak yapıldığı yerlerdir.

Okul, eğitim sisteminin içinde insan gücü ve onun dışındaki faktörleri işleyiş üzerinde doğrudan ve dolaylı olarak katkıda bulunmaktadır. Bugün tüm toplumlar okulun sistemini ve etkili verimlilik düzeyini her bakımdan tartışmaktadırlar. En pahalı yatırım olan eğitim etkinliklerinin sosyo-ekonomik düzeyde olumlu yansımalarının olmadığı durumlarda, verimli ve etkili okuldan söz etmek mümkün değildir. Okulların verimliliği iyi yönetilmelerine bağlıdır. Bu da okul yöneticilerinin insan ve maddi kaynakları eşgüdüm içinde kullanması ile gerçekleşir.

Bu kitapta Türk Eğitim Sistemi her boyutu ile tetkik edilmeye ve konuya ilişkin eğitim-öğretim, personel hizmetleri; hem yönetsel hem etik hem de verimlilik açısından incelenmeye çalışılmıştır.

devamını oku..
88.00
Liste Fiyatı : 88.00
Kazancınız : 0.00
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %0 indirim