Detaylar

Kategori Seyahatname
Yayıncı Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları
Liste Fiyatı 25.93
Format KiTAP
Barkod 9786053321873
Yayın Tarihi 2014-07-17
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 560
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 195

Sofya Esaretinden Çanakkale Zaferine Günlüklerde Bir Ömür II

Balkan Savaşında Edirnenin Bulgar ordusunun eline geçmesinden sonra, esir olarak Sofyaya gönderilen dönemin kumandanları Şukru Paşa, İsmail Paşa, Rifat Paşa ve Kâzım Karabekirin de aralarında olduğu on beş kişilik kurmay subay kafilesinde Eyup Durukan da bulunuyordu.
Eyup Durukan ilk satırlarını savaşın arifesinde yazdığı gunluğunu, Sofya Splendid Otelde yedi ay suren esareti sırasında ve sonrasında da tutmaya devam etti.
Durukan esaret gunlerini, dönuşundeDunya Savaşının eşiğinde bulduğu memleketin askeri ve siyasi ortamını, Çanakkale Muharebeleri dahilBuyukHarpin ilk yıllarını yaşadıklarına, okuduklarına, duyduklarına ve belgelere dayanarak aktarıyor.
Bu kulliyatın Balkan Harbinde Edirne Kuşatması adıyla yayımladığımız ilk cildinde, Edirne Kuşatmasına dair pek çok yeni bilgi ve belge okurla buluştu. Gunluklerin bu yeni cildi, hem esaret hayatına dair ayrıntılarla hem de Çanakkale ve İstanbul boğazlarındaki topçuluk çalışmalarına dair bilgilerle, döneme ilişkin var olan kaynaklara önemli katkılarda bulunuyor.

Emeği Geçenler

Yazar   : Eyüp Durukan
Editör   : Murat Uluğtekin

Satış

% 20
indirim
20.74
Liste Fiyatı : 25.93
Kazancınız : 5.19
 Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %20 indirim