Format KiTAP
Barkod 9789781234560
Yayın Tarihi 2019-09-27
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 371
Kapak Karton
Kağıt 1.Hamur
Boyut 165 X 235

Emeği Geçenler :
Yazar   : Sertkan Erdurmaz
Grafiker   : Bilge Yaman

Konularına Göre Ayrılmış 646 Soru ve Çözümleri

1. Vergi Hukukuna Giriş ve Kavramlar
2. Verginin Tarafları, Vergilendirme Yöntemleri ve Vergilendirme Süreci (Vergi Usul Hukuku 1)
3. Mükellefin Ödevleri ve Vergi Denetimi (Vergi Usul Hukuku 2)
4. Vergi Borcunu Sonlandıran veya Azaltan Unsurlar (Vergi Usul Hukuku 3)
5. Vergi Suçları ve Cezaları (Vergi Ceza Hukuku)
6. Vergi Alacağının Güvence Altına Alınması ve Tahsili (6183 sy Kanun) (Vergi İcra Hukuku)
7. Vergi Hukukunda Süreler ve Vergi Yargısı (Vergi Yargılama Hukuku)

Üniversite bitirmiş sizin gibi güzide arkadaşlara hakimlik sınavlarına girmeden önce çıkmış sınav sorularını çözmenin önemini uzun uzun anlatacak değiliz. Sizler bu zorlu maratonda yapmanız gerekenleri zaten biliyorsunuz. Bu süreçte biz de sizlere faydalı olması adına bazen sosyal medya üzerinden bazen de fiziki olarak ders ortamlarında elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.

Bu bağlamda, sınavlara hazırlanırken sizlere katkısı fazla olacak Etkili bir soru kitabı hazırlamayı kendimize hedef belirlemiştik. çalışmamız güncel, kapsamlı ve mümkün mertebe hatasız olsun istedik. Nihayetinde böyle bir eseri ortaya koyduk ve ismiyle müsemma olması hasebiyle de kelime manasıyla Etkili anlamına gelen Müessir ismini verdiğimiz Adli-İdari Hakimlik çıkmış sınav sorularına yönelik soru bankamız sizlerle buluşmuştur.

Müessir Adli-İdari Hakimlik Soru Bankası''nın en önemli özellikleri, farkları ve amaçları şunlardır:
Her alan kendi içinde konularına göre tasnif edilerek her konunun sonrasında çıkmış soruların tamamını görüp konuyu pekiştirmeniz hedeflenmiştir.
Sizlere en fazla sayıda çıkmış sınav sorusu göstermesi bakımından en kapsamlı çıkmış soru bankası olmayı hedeflemiştir.
Neredeyse birebir aynı sorulan sorular tek çatı altında birleştirilerek tek soru altında birden fazla sınav sorusunu görmeniz sağlanmıştır.
Soru kökü aynı ya da benzer olduğu halde seçeneklerdeki önemli farklılıklar nedeniyle sorunun öğretici olduğu düşünüldüğü durumlarda o soru müstakilen yazılmış ancak cevap içeriğinde ayrıntılı bilgilere sizi yönlendiren ifadelere yer verilmiştir.
Gerektiğinde tablolar ve kutulu anlatımlar ile cevap içeriği veya ilgili bölüm desteklenmiştir.
Son olarak, bu çalışma, alanında bilinen, sevilen ve hazırlamış olduğu bölümlere yönelik ya eserleri olan ve/veya dersanelerde ya da üniversitede derslere giren çok değerli uzman bir hoca kadrosu ile kaleme alınmıştır.

Kitapçıklar şeklinde hazırlanan Müessir Adli-İdari Hakimlik Soru Bankası setinde her alanın hangi hocamız tarafından hazırlandığına dair bilgi ile konularına göre ayrılmış şekilde kaç adet sınav sorusunu göreceğinize dair bilgiyi kitapçık üzerinde bulabilirsiniz.

Umarım, Müessir soru bankamız hakimlik sınavları öncesinde ismiyle müsemma olacak ve bu yolda bitirilmesi gereken En etkili kitap olacaktır. Sizlerin başarılarıyla gelen haberler de bizleri ayrıca mutlu edecektir.

devamını oku..
Kategori : Hukuk - Kanun
% 10
indirim
45.00
Liste Fiyatı : 50.00
Kazancınız : 5.00
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %10 indirim