Detaylar

Kategori Etnik Kitaplar
Yayıncı İletişim Yayınları
Liste Fiyatı 27.00
Format KiTAP
Barkod 9789750520136
Yayın Tarihi 2016-08-05
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 160
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 130 X 195

Kürtler Ne İstiyor?; Kürdistan'da Etnik Kimlik, Dindarlık, Sınıf ve Seçimler

Kürtler ne istiyor? Sokaktaki insandan televizyonda kanaat belirten uzmana kadar, sık sık dile getirilen bir soru bu. Çok zaman soru da değil aslında; cevabını merak etmeden veya umursamadan, kızgınlıkla söylenen bir söz: Daha ne istiyorlar! anlamında...

Bu çalışma ise sahici bir merakla, gerçekten anlamaya çalışarak soruyor bu soruyu: Kürtler ne istiyor? Meseleleri ne? Ahvalleri nedir? Ne düşünüyorlar? Kime, niçin oy veriyorlar? Homojen Kürt kimliğinin ötesine bakacak olursak: Kürt veya Zaza, Şafii veya Hanefi veya Alevi, dindar veya seküler, kadın veya erkek, genç veya yaşlı, zengin veya yoksul, eğitimli veya eğitimsiz olmaları, aşiret üyesi olup olmamaları, mağduriyet yaşamış olup olmamaları, tercihlerini nasıl etkiliyor?

Siyasi beklentileri nedir? Kürtçe eğitim talebine, özerklik, demokratik özerklik, federasyon, bağımsızlık seçeneklerine nasıl bakıyorlar? Mesut Yeğen, U. Ulaş Tol ve Mehmet Ali Çalışkan'ın kapsamlı bir saha çalışmasına dayanan araştırması, bu sorulara gerçek cevaplar veriyor, Kürt beşerî coğrafyasının geniş bir panoramasını sunuyorlar.

Emeği Geçenler

Yazar   : Mesut Yeğen
Yazar   : Uğraş Ulaş Tol
Yazar   : Mehmet Ali Çalışkan
Yazar   : Mesut Yeğen;Uğraş Ulaş Tol;Mehmet Ali Çalışkan

Satış

% 15
indirim
22.95
Liste Fiyatı : 27.00
Kazancınız : 4.05
 Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %15 indirim