Detaylar

Kategori Eğitim ve Öğretim Kitapları
Yayıncı Nobel Akademik Yayıncılık
Liste Fiyatı 20.00
Format KiTAP
Barkod-ISBN 9786053200680
Yayın Tarihi 2018-03-05
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 2.Baskı
Sayfa Sayısı 202
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 160 X 235

Kültürlerarası Din Eğitimi

Kültürlerarası eğitimin önemli bir dalı olan Kültürlerarası Din Eğitimi, küreselleşmenin tetiklediği toplumsal çoğulluktan kaynaklanan sorunlara çözümler üretme, yeni bir uzlaşı kültürü inşa ederek farklı aidiyetlere mensup kişi ve grupların bir arada barış içerisinde yaşamasına katkıda bulunma amacıyla oluşturulmuş din eğitimi modellerinden biridir. Tüm dünyada insanları derinden etkileyen ve onları hem olumlu hem de olumsuz yönde yönlendirme potansiyeline sahip olan din ve inanç olgusunu öğretime konu edinmesi, bu modelin önemini artırmaktadır.
Ülkemizde farklı mezhep, din, inanç, ideoloji veya dünya görüşlerine mensup insanların barış içerisinde bir arada yaşayabilmesi, söz konusu farklılıkları doğru anlamlandırabilmelerine bağlıdır. Bilhassa din ve inanç farklılıklarından kaynaklanan sorunların çözülmesi, uzlaşı ve diyalog zemininde, farklılıkları zenginlik ve gelişim vesilesi sayan bir anlayışın geliştirilebilmesi için müzakereyi öne çıkaran bir eğitim anlayışının gerekli olduğu açıktır. Kültürlerarası Din Eğitimi söz konusu anlayışın yerleşip gelişebilmesi bakımından önümüzdeki dönemde ülkemizin gündemini daha fazla meşgul edecek bir araştırma alanı hâline gelecektir.
Türkiye'de henüz üzerinde yeterince çalışma yapılmamış bir alan olan Kültürlerarası Din Eğitimi?ne dair bu kitabın, alanında önemli bir boşluğu dolduracağı ve bundan sonraki çalışmalara ilham kaynağı olacağı düşünülmektedir.

Emeği Geçenler

Editör   : Naim Dilek
Grafiker   : Sevgi Pınar Özen
Yayın Yönetmeni   : Nevzat Argun
Dizgici   : Şerikan Kara
Düzeltmen   : Gönül Ekici
Yazar   : Muhammet Şevki Aydın;Cemil Osmanoğlu

Satış

% 10
indirim
18.00
Liste Fiyatı : 20.00
Kazancınız : 2.00
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %10 indirim