Format KiTAP
Barkod 9786055936464
Yayın Tarihi 2011-02-01
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 132
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 165 X 235
Basım Yeri İstanbul

Emeği Geçenler :
Yazar   : Zerrin Aladağ

Gittikçe karmaşıklaşan toplum yapısı ve teknolojik gelişmeler, siyasi, sosyal ve ekonomik krizler bi-reyleri zorluk düzeyi artan problemlere çözüm bulmak zorunda bırakmaktadır. Verilen kararın kalitesi, doğrudan etkilediği kitlenin (toplum, işletme, birey) yaşamsal değerlerine yansıdığı içindir ki, akılcı (rasyonel) yaklaşımların önemi büyüktür. Öte yandan, karar problemlerinin hepsini, çıktı değerleri bakımından, nicel olarak tanımlayamayacağımız da çok açıktır.
Karar verme, yaşayan sistemler için en önemli faaliyetlerden biridir. Sistemin başarısı ve sürekliliği doğrudan verilecek kararlarla sağlanır. Her karar durumunun farklı özellikler taşıması sebebiyle, karar verme sürecinde, bilginin ve sistematik yaklaşımın kullanımı tartışmasız katkılar sağlayacaktır.
Karar veren kişi, karar ortamındaki belirsizlik düzeyine göre, kendisini mümkün olabilen en iyi sonuca götürecek bir yol izlemelidir. Her şeyden önce, bir karar durumunda yapılabilecek hareketler ve karar ortamının sergileyebileceği koşullar belirlenmeli, her hareketin farklı koşullar karşısında üreteceği değerler sayısal olarak ortaya konmalıdır.
Karar verme sürecini teorik açıdan inceleyen kitapta; farklı karar ortamlarında verilecek kararlar için öznel yargılar ve bilimin nesnelliği arasındaki ödünleşim; problemler bazında değerlendirilmekte ve güçlü ve zayıf yönleri vurgulanmaktadır.

devamını oku..
Kategori : Ekonomi - Diğer
Bu üründen 2 adet satılmıştır.
% 10
indirim
22.50
Liste Fiyatı : 25.00
Kazancınız : 2.50
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %10 indirim