Detaylar

Kategori İnşaat
Yayıncı Savaş Yayınevi
Liste Fiyatı 199.07
Format KiTAP
Barkod 9789750245817
Yayın Tarihi 2018-01-16
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 2.Baskı
Sayfa Sayısı 952
Kapak Ciltli
Kağıt 2.Hamur
Boyut 170 X 250

İnşaat Sözleşme Yönetimi (Ciltli); Yargı Kararları ile Yüksek Fen Kurulu Karar ve Görüşleri

Sözleşme yönetimi, özellikle büyük projeler ile birlikte her projede karşılaşılan sorunlar ve yargıya intikal eden davalar sebebiyle, gün geçtikçe önemini arttırmaktadır.
Sözleşme yönetimi, doğru teknik bilgi ve kapsamlı deneyim gerektirmekle birlikte, yalnız teknik bir çalışma olmayıp, mevzuat bilgisine de ihtiyaç gösteren bir yönetim alanı olup; sözleşmenin tarafı ile iş süresince mümkünse anlaşmazlığa düşmeden kalite, süre ve maliyet parametrelerinin optimum düzeyde sağlanmasını amaç edinen bir süreç yönetimidir.
Kitap, şantiye ve üst yönetim kademelerinde elde edilen kişisel bilgiler, deneyimler ve sektörel uygulamanın ihtiyaçları göz önünde tutularak hazırlanmıştır. Yine 1. baskıda olduğu gibi, yapım öncesindeki ihale aşamasına ait konular hukuk ağırlıklı eserlere bırakılarak, yapım süreci ve sonrasındaki konulara açıklık getirilmeye çalışılmıştır.
Kitapta, sıkça karşılaşılan anlaşmazlık konuları metodolojik olarak, sözleşme yönetimi uygulama kılavuzu niteliğindeki Yapım İşleri Genel Şartnamesi esas alınarak sırayla incelenmiştir. Ayrıca, FIDIC Kırmızı Kitap Genel Şartlar'a ait hükümlerin açıklamalarıyla birlikte, konularla ilgili yargı kararları ile Yüksek Fen Kurulu karar ve görüşlerine de yer verilmiştir.Adalet Bakanlığına bağlı kurumlarda görev yapanlara ve vergi mükelleflerine de hitap etmektedir.

Emeği Geçenler

Yazar   : Nedim Uyanık

Satış

% 15
indirim
169.21
Liste Fiyatı : 199.07
Kazancınız : 29.86

Temin Süresi: 1 Gün
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %15 indirim