Format KiTAP
Barkod 9786053273097
Yayın Tarihi 2016-05-23
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 154
Kapak Karton
Kağıt 1.Hamur
Boyut 165 X 235

Emeği Geçenler :
Yazar   : Murat Kaykusuz
Grafiker   : Aslı Ayrancı

Kapitalist sistemde krizler giderek daha sık aralıklarla ortaya çıkmaktadır. Krizleri önlemek mümkün olmasa bile ülke ekonomilerinin krizlerden daha az hasarla kurtulabileceğini düşünen birçok ekonomist, iktisadi krizler üzerinde çalışarak çeşitli teoriler kurmaya çalışmışlardır.

Bu kitapta, iktisadi kriz teorilerinin ve modellerin yapısal özelliklerden ziyade, kavramsal çerçevelerini incelemeye gayret ettim. Bu nedenle, teorilerin formülasyonları üzerinde durmak yerine, kapitalist sistemdeki krizleri nasıl açıklamaya çalıştıklarını ortaya koydum. Önceki kitaplarımda olduğu gibi, bu çalışmada da iktisadi kriz teorilerini ve modellerini incelerken yalın bir dil kullandım. Böylece, yalnızca akademisyenlerin değil, konuyla ilgilenen herkesin kolayca okuyabileceği bir çalışma yaptım.

Kitabı yazarken, değişik ideoloji ve düşünceye sahip ekonomistlerin iktisadi krizler konusundaki çalışmalarını ve kurdukları teorileri bir araya toplamayı amaçladım. Türkçe'de bu alanda ayzılan kitap sayısının az olması nedeniyle, bu kitabın iktisat yazınına önemli bir katkı oluşturacağına inanıyorum. Ayrıca, kitabın geniş bibliyografyasının iktisadi kriz konusunda çalışan akademisyenlere yararlı olacağını umuyorum.

devamını oku..
Bu üründen 1 adet satılmıştır.
% 5
indirim
20.90
Liste Fiyatı : 22.00
Kazancınız : 1.10
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %5 indirim