Detaylar

Kategori Eğitime Yardımcı Kitaplar
Yayıncı İkinci Sayfa Yayınları
Liste Fiyatı 65.00
Format KiTAP
Barkod 9786059274142
Yayın Tarihi 2018-05-28
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 4.Baskı
Sayfa Sayısı 842
Kapak Karton
Kağıt 1.Hamur
Boyut 160 X 235

Hysteresis - Makro İktisat

Makro iktisatın, iktisat bölümü yer alan tüm sınavlarda en kritik alan olduğu gerçeği göz önüne alındığında, eserde yer alan her bir bölümün önemi daha da artmaktadır. Makro iktisat, bir yanıyla para bankanın, bir yanıyla iktisadi düşünce okullarının, diğer yanıyla da uluslararası iktisatın özünü oluşturan temel bilim dalıdır. Bu nedenle Hysteresis Makro İktisat isimli bu eserde, makro iktisatın tüm konularının yanı sıra, iktisadi düşünce okullarının, para bankanın ve uluslararası iktisatın da önemli kısımları yer almaktadır. Bu nedenle bu eserde bölümler oluşturulurken, makro iktisatın içerisinde yer alan tüm konular sistematik biçimde tasniflenerek oluşturulmuştur.

Ayrıca dördüncü baskıda ilk üç baskıda yer almayan yeni tablolar, açıklamalı grafikler ve yeni sorular ile kitabın fonksiyonelliği daha da artırılmıştır. Bu bağlamda, standart bir makro iktisat eseri ortaya koymak yerine, konuların başlıkları ve bölüm tasnifleri birbirini tam tamamlayıcı bir düzen içerisinde yapılmış, her bir konunun arkasından da yoğun bir düşünceyi gerektiren çalışma soruları ile çözümlerine ayrıntılı bir biçimde yer verilerek anlatılan hususların pekişmesi sağlanmıştır.

Bu eserde ayrıca para ve bankanın tüm konuları da kapsanmış; buna uygun olarak para talebi teorilerine, para arzı teorisine ve merkez bankasının yürürlüğe koyduğu para politikasının amaç ve araçları ile bunların işleyişlerine bölümler halinde yer verilerek anlatılanlar tablolar ve şablonlarla desteklenmiştir.

Emeği Geçenler

Yazar   : Tufan Samet Özdurak

Satış

% 10
indirim
58.50
Liste Fiyatı : 65.00
Kazancınız : 6.50
 Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %10 indirim