Format KiTAP
Barkod 9789750249044
Yayın Tarihi 2018-06-01
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 3.Baskı
Sayfa Sayısı 343
Kapak Karton
Kağıt Kitap kağıdı
Boyut 160 X 240

Emeği Geçenler :
Yazar   : Hikmet Doğan

Kitap, özellikle; Havalandırma ve İklimlendirme konularında çalışan her kesimden insanların (usta, teknisyen, tekniker, mühendis, öğretmen ve akademisyen gibi) başvurabilecekleri konu ile ilgili temel kavramları ihtiva etmektedir. İşlediği konular itibariyle, Meslek Yüksekokulları'nın Soğutma ve İklimlendirme programlarında ve Mühendislik Fakülteleri'nin de ilgili bölümlerinde eğitim görenlerin yardımcı ders kitabı olarak kullanabilecekleri az sayıdaki eserlerden birisidir.

Kitap, her ne kadar da teorik olarak kabul edilse de; işlenen konularla ilgili değişik problemler çözümlü olarak verildiğinden, işlenen bilgiler güçlendirilmiştir. Bunun yanında uygulamaya yönelik sistem ve cihazların güç ve kapasite hesapları ile ilgili genel bilgiler de, bu kitabın devamı niteliğindeki Uygulamalı Havalandırma ve İklimlendirme Tekniği adlı, yazarın diğer eserinde verilmiştir.

Ayrıca; yazarının da önce Teknik Eğitim Fakültesinin Tesisat Eğitimi Anabilim Dalın da ve daha sonra da Teknoloji Fakültesi'nin Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümün de havalandırma ve iklimlendirme derslerini vermekte olması; kitabın her yeni baskısında teknolojik gelişmeleri takip ederek güncelleşir ve yeni bilgilerin de ilave edilmesi bakımından da önem arz etmektedir.

Konu Başlıkları
Isı Bilimine Giriş Niteliğindeki Kütle, Isı, Sıcaklık, Kuvvet ve Basınç Gibi
Temel Kavramların Tanım ve Açıklaması
Gazların Termodinamiği
Kütle ve Isı Transferi
Hava ve Atmosfer ile İlgili Temel Kavram ve Esaslar
Islak ve Kuru Havanın Tanım ve Açıklaması
Havalandırma ve İklimlendirmenin Tanımı
Islak (Nemli) Hava (Psikrometrik) Diyagramlarının Kullanımı ve Örnek Çözümleri
Havalandırma ve iklimlendirmede Kullanılan Sistem ve Cihazların Tanıtımı

devamını oku..
Kategori : Makine
% 10
indirim
35.55
Liste Fiyatı : 39.50
Kazancınız : 3.95
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %10 indirim