Format KiTAP
Barkod 9786254174940
Yayın Tarihi 2022-04-15
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Güdülenme ve Duygular ;Biyo-Psiko-Sosyal Yaklaşımlar
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 752
Kapak Karton
Kağıt Kitap Kağıdı
Boyut 135 X 215

Emeği Geçenler :
Yazar   : Kolektif
Editör   : Fatma Girgin Kardeş
Editör   : Gökhan Malkoç
Editör   : Uzay Dural

Duygu ve güdülenme ile ilgili çalışmalara sinir bilimi, fizyoloji, biyoloji, genetik, bilgisayar bilimleri, ekonomi, örgüt çalışmaları gibi psikoloji dışındaki pek çok alanda rastlanmaktadır. Bu çeşitlilik ve bu alandaki literatürün her geçen gün zenginleşmesi, duygu bilimi ve güdülenme bilimi olarak adlandırılan kendi başına çalışma alanlarının varlığını da beraberinde getirmiştir. Ülkemizde de duygular ve güdülenme, pek çok üniversitede farklı bölümlerde zorunlu ve seçmeli ders olarak okutulmaktadır.
Bu kitabın yazarları ağırlıklı olarak üniversitelerin Psikoloji bölümlerinde görev yapan öğretim üyeleridir. Güdülenme ve Duygular: Biyo-Psiko-Sosyal Yaklaşımlar kitabında duygunun ve güdülenmenin ne olduğu ele alınmakta; güdülenmeye ve duyguya biyolojik, evrimsel, bilişsel, davranışçı ve analitik gibi farklı yaklaşımlara odaklanılmakta; sosyal bir varlık olan insanın diğer insanlarla ilişkilerinde duygu ve güdülenmenin rolü ele alınmakta ve son olarak duygu ve güdülenme farklı uygulama alanları bağlamında irdelenmektedir.
Bu kitap, başta lisans öğrencileri olmak üzere duygu ve güdülenme konusuna ilgi duyan herkes için bu alandaki bilimsel çalışmalara ve kuramsal bilgilere bir giriş niteliğindedir.

devamını oku..
Kategori : Genel Psikoloji
180.00
Liste Fiyatı : 180.00
Kazancınız : 0.00
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %0 indirim