Format KiTAP
Barkod 9786059594790
Yayın Tarihi 2021-08-23
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 256
Boyut 160 X 240

Emeği Geçenler :
Yazar   : Selahattin Küçük

Bu kitabımızda; elektrikli tesisat elemanlarının montajı, devreye alınması, montajın kalitesi, yapılacak testlerin neler olacağı, hangi ölçümlerin nasıl yapılacağı ve tüm bunların belgelendirmesi ele alınmıştır. Ayrıca, montajın kalite kontrolü ve devreye almadan önceki testlerin (teoriden ziyade) uygulamaya yönelik formları ve örnek uygulamaları verilmiştir.

Beş bölüm ve çok yararlı eklerle desteklenmiş kitabımızın ilk bölümünde montaj kalitesi kontrolünün önemi açıklanmıştır; gerçekten standartlara uygun kontrol yapılması yaşamsal değerdedir.

İkinci bölümde elektrikli tesisat elemanları mekanik montajının nasıl yapılacağı ve neleri içereceği önemli tesisat elemanları için ayrı ayrı ele alınmıştır.

Üçüncü bölümde ise montajı yapılan tesisat elamanlarının devreye alınmadan önce hangi testlere tabi tutulacağı ise madde madde açıklanmıştır.

Dördüncü bölümde esas olarak montaj işlerinde, yaygın olarak da her türlü seyyar makina ve cihazın beslemesinde kullanılan elektrikli alet ve kabloların test edilme sıklığı ile ölçüm değerlerinin saklanması konusu verilmiştir.

Beşinci bölümde ise tesisatın kullanıcıya teslim edilmeden önce belirlenen eksiklerin giderilmesi için izlenmesi gereken süreçler ele alınmıştır.

Bölümlerden sonra da çok yararlı ekler verilmiştir; kalite kontrolünde kullanılacak formlar, test sürecinde kullanılacak formlar, topraklama tesisatı montajı, aydınlatma tesisatı montajı ve elektrik tesislerinin devir-teslimiyle ilgili kontrol dosyaları verilmiştir.

devamını oku..
% 10
indirim
64.80
Liste Fiyatı : 72.00
Kazancınız : 7.20
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %10 indirim