Format KiTAP
Barkod 9789750407932
Yayın Tarihi 2018-09-01
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 910
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 200 X 230

Emeği Geçenler :
Yazar   : Frank M. White
Çevirmen   : Kadir Kırkköprü, Erkan Ayder

Ülkemizde üniversitelerimizin mühendislik fakültelerinde ve benzeri eğitim kurumlarında olduğu kadar ilgili mühendislik alanlarında da gereksinim duyulan kapsamlı ve modern bir Türkçe akışkanlar mekaniği kitabına yönelik ilk adım Prof. Frank M. White tarafından yazılan Akışkanlar Mekaniği kitabının dördüncü basımının 2004 yılında tercümesi ile atılmıştı. Bu çeviri, daha sonraları Türkçemize kazandırılan diğer Akışkanlar Mekaniği kitaplarında yer alan ingilizce terimlerin Türkçe karşılıkları için de bir referans olmuştur.
Söz konusu kitabın yedinci basımında akışkanlar mekaniği prensiplerini temel alan, okuyanların hayal gücünü genişleten, güncel ve pratik örneklerin sayısı arttırılmış ve konuya ilgi duyanlar için bir kaynak olma niteliği iyileştirilmiştir.

Bu kitap konuların kapsamlı olarak anlatımlar› dışında, bölüm içi çözümlü örnekler ile bölüm sonu problemler olmak üzere toplam 2000 civarındaki problemi de içermektedir. Bu çeşit yoğun bir uygulama ve çözüm yüklemesi konuların tam olarak öğrenilmesi için büyük bir yarar sağlamaktadır. Çoğu problem sadece ait olduğu konuya özgü tek kavramın kullanımına yönelik olmayıp kümülatif bilgi kullanımını gerektiren yapıdadır.

Türkçe çevirinin sonuna, akışkanlar mekaniğinin temel terim ve deyimlerini içeren Türkçe-ingilizce dizin şeklinde bir sözlük eklenmiştir.

YEDİNCİ BASKIDAKİ YENİLİKLER
- Bernoulli yaklaşımı tekrar ele alınmış ve doğrusal momentum ile ilişkilendirilmiştir
- Mikroakışlar üzerine yeni açıklamalar ilave edilmiştir
- Üç yüzden fazla yeni problem eklenmiştir
- Uçan araba, uçurtma tahrikli gemiler, rüzgâr türbini tahrikli arabalar, Trans-Alaska boru hattı ve roket adamın kanatları gibi pek çok yeni güncel örneğe yer verilmiştir.


İçindekiler:
- Giriş
- Akışkan İçinde Basınç Dağılımı
- Denetim Bölgesi İçin İntegral Bağıntılar
- Akışkan Hareketinin Diferansiyel Denklemleri
- Boyut Analizi ve Benzerlik
- Dalmış Cisimler Etrafında Akış
- Potansiyel Akış ve Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği
- Sıkıştırılabilir Akış
- Açık Kanallarda Akış
- Türbomakinalar

devamını oku..
Kategori : Makine
160.00
Liste Fiyatı : 160.00
Kazancınız : 0.00
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %0 indirim